Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo rozmaitymi czynnikami, które obejmują zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to najczęściej alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie cialis w zelu libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek kłopotów zawodowych albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to owocować istotnym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, skutkiem tego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.