Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Pozyskaj informacje na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, gdyż właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako erekcja,kamagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj potencja